Zakola Wieprzy

Rzeka Wieprza

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku połączonego z podziwianiem przepięknych widoków i przyrody Wieprzy z kajaka. Spędź wolny czas z najbliższą osobą, z całą rodziną, ze znajomymi, bądź korzystaj z dobrodziejstw Wieprzy indywidualnie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z przystani kajakowych gminy Postomino, które są do Państwa dyspozycji. Możecie rozpocząć swoją przygodę z rzeką w Staniewicach, wskakując do kajaka z nowego pomostu, a zakończyć ją w Pieńkówku, gdzie czeka na Was przystań z terenem rekreacyjnym. Szlak ten został przetestowany przez pracowników naszego urzędu, którzy jednogłośnie stwierdzili, że jest to wspaniała zabawa. Pokonanie trasy trwa od 40 do 50 min. Jest to wyśmienity odcinek na dobry początek wypraw kajakowych. Na trasie tej można sprawdzić swoje siły, a następnie rozkoszować się świeżym powietrzem, pięknymi widokami i dźwiękami natury, korzystając przy tym z małej architektury, jaka czeka na Was w Pieńkówku i Staniewicach. Znajdziecie tam m.in. schronienie w altanach, czy też miejsce na biesiadowanie przy ognisku.
Wieprza to jedna z piękniejszych rzek polskiego Wybrzeża. Prawdziwa ostoja ciszy i bezpośredniego kontaktu z naturą. Dolina rzeki objęta jest obszarem mającym znaczenie dla Wspólnoty o nazwie "Dolina Wieprzy i Studnicy" w ramach sieci Natura 2000, której zadaniem jest ochrona przyrody.
Niewątpliwą zaletą Wieprzy jest zróżnicowany przebieg, dzięki czemu nie sposób się na niej nudzić. To urozmaicenie powoduje, iż jest rzeką bardzo lubianą przez turystów ceniących sobie wypoczynek na łonie natury. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich miłośników kajakarstwa i nie tylko do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Zobacz również w kategorii: Szlaki turystyczne

Powrót do góry