Główną dziedziną aktywności gospodarczej Gminy Postomino jest obsługa ruchu turystycznego, skoncentrowanego głównie w miejscowościach nadmorskich, takich jak Jarosławiec, Jezierzany, Łącko, Nacmierz czy Rusinowo.

Znaczący zarówno dla turystyki wypoczynkowej jak i krajoznawczej jest nadmorski pejzaż Jarosławca, którego plaże zakończone są brzegami klifowymi dochodzącymi miejscami do ponad 30 m wysokości. Nieodzowną atrakcją turystyczną Gminy Postomino stała się sztuczna 5 -hektarowa plaża okrzyknięta polskim Dubajem. Symbolem Jarosławca jest jednak 33,3 metrowa latarnia morska, która w 1993 roku została wpisana do rejestru zabytków, a od roku 2013 pięknie komponuje się ze zmodernizowanym placem przy ul. Bałtyckiej, gdzie znajduje się fontanna oraz rzeźba rybaka.

Wśród atrakcji przyrodniczych gminy należy także wymienić rzekę Wieprzę, która przepływa przez jej południową część i stanowi urozmaicony oraz niezwykle malowniczy szlak kajakowy. Na jego trasie w miejscowościach Pieńkówko i Staniewice zlokalizowane są przystanie wraz z terenami rekreacyjnymi idealnymi dla miłośników kajakarstwa.

Wody powierzchniowe gminy to także malowniczo położone jeziora Marszewo, Pieńkowo i Wicko. Na tafli ostatniego z nich co roku odbywają się Mistrzostwa Polski Regat Żaglowych Sterowanych Radiem.

Niewątpliwą atrakcją Gminy Postomino są szlaki turystyczne (rowerowe, piesze, kajakowy).

Każda miejscowość znajdująca się na terenie gminy ma swoje historyczne i urokliwe zakątki, które warto zobaczyć. Największe wrażenie robią zabudowania Łącka, którego układ przestrzenny nie został dotąd w istotny sposób przebudowany.

Galeria: Gmina Postomino

Powrót do góry