Współzawodnictwo - wręczenie nagród

Podsumowanie współzawodnictwa

We wtorek 25 lutego 2020 r. podczas sesji Rady Gminy Postomino wręczono nagrody za udział w XXII Współzawodnictwie Sportowo-Rekreacyjnym Sołectw Gminy Postomino. Miejscowości z naszej gminy rywalizowały w 7 turniejach tj: Tenis Stołowy, Usportowione Dwa Ognie Kobiet, Bieg na dystansie 2000 m, Piłka Nożna, Lekkoatletyka, Warcaby Stupolowe, Siatkówka. W tym roku sklasyfikowanych zostało 19 sołectw.

Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Postominie Markiem Leśniewskich dokonali wręczenia certyfikatów i nagród.

Nagrodami finansowymi narodzono pierwsze sześć sołectw: Nosalin, Nacmierz, Pieszcz, Wszedzień, Rusinowo, Wilkowice oraz sołectwo Pałowo, które spełniło warunek zawarty w regulaminie, mówiący o tym, że jeśli sołectwo nie zostało sklasyfikowane w pierwszej szóstce, a wzięło udział w min. 6 turniejach otrzymuje nagrodę w wysokości 300,00 zł na zakup sprzętu sportowego.

Gratulujemy wszystkim reprezentacjom. Zwracamy także uwagę, że nie zawsze wyniki są najważniejsze, wspólna rywalizacja na rzecz własnej miejscowości oraz integracja to główny cel współzawodnictwa. Można to nazwać „małym patriotyzmem", który jest niezbędny do rozwoju i promocji sołectw.

Wyświetlono: 499

Zobacz również

 • piec, ogień
  19.02.2020
  Wymień stary piec
  Wójt Gminy Postomino ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów inwestycji...
 • 20.02.2020
  Konkurs na sport rozstrzygnięty!
  W dniu 20 lutego 2020 r. w Urzędzie Gminy Postomino zostały podpisane umowy o realizację zadań publicznych...
 • stachowicz
  21.02.2020
  Zmarł Janusz Stachowicz
  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Janusza Stachowicza wieloletniego przedstawiciela...
Powrót do góry