KRUS

KRUS informuje

Drodzy Rolnicy!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie, informuje, iż w ramach prowadzonych działań prewencyjnych na rzecz społeczności wiejskiej udostępnia na swojej stronie internetowej https://www.krus.gov.pl/ materiały dotyczące zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz wiedzy na temat zagrożeń wypadkowych.

W najbliższym czasie, na ww. stronie oraz oficjalnym koncie Facebook'a Kasy, zostaną zamieszczone zaproszenia i informacje zachęcające beneficjentów KRUS do poszerzenia wiadomości związanych z bezpieczeństwem podczas wykonywania pracy rolniczej.

Informujemy również, że dla rolników zostały opracowane listy kontrolne, dzięki którym będą w stanie zidentyfikować zagrożenia wypadkowe.

Ponadto nadmieniamy, że dla najmłodszych mieszkańców wsi dostępny jest kurs e-learningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy", którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Program w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Wyświetlono: 125

Zobacz również

 • 20.03.2020
  Wsparcie dla Seniorów
  Na terenie Gminy Postomino uruchamiamy działanie skierowane do starszych, samotnych osób.  
 • Longin Mieczkowski
  23.03.2020
  Zmarł Longin Mieczkowski
  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Longina Mieczkowskiego wieloletniego klarnecisty,...
 • 25.03.2020
  Ograniczenie przemieszczania się
  Rząd, z dniem 25.03.2020 r. wprowadził ograniczenie przemieszczania się na podstawie ustawy z dnia 5...
Powrót do góry